1. októbra 2023 o 10.30 na Salaškách

Milé ľadomedvedičky a milé ľadomedvede,

v nedeľu 2. októbra 2022 sme na Salaškách s nádejou na dobrú, pokojnú zimu otvorili 23. bystrickú zimnoplaveckú, otužileckú sezónu. Spolu sme plávali v októbri a v novembri na Salaškách, od nedele 27. novembra 2022 na Motyčkách. Posledné motyčkové plávanie sezóny 2022/2023 bolo na Veľkonočný pondelok 10. apríla 2023. Ďalšie nedeľné tréningy až do nedele 1. mája 2023 boli na Salaškách. Podujatí Slovenského pohára v zimnom plávaní sme túto sezónu nezúčastňovali.

Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica – Zvolen v sezóne 2022/2023 stihli 36 tréningov, na Motyčkách 24, na Salaškách 12. Mikulášske balíčky sme pre deti na Motyčkách rozdali 4. decembra 2022. Tohoročné 23. Ľadové hry na Štefana boli znova len tiché – pre domácich bez pozvania hostí, posedenie na Silvestra v kľude, dobrým skutkom sme podporili Ukrajincov, kamaráta Ivana Gazdíka i pripravili sme pomoc pre náčelníka Jašteríc zo Štiavnice po ničivom požiari. 

Takže, spravili sme niečo pre seba i pre druhých vo vode i na suchu so športovým duchom, s férovosťou, empatiou, spolupatričnosťou. 

Do nášho vyše sto členného klubu sme prijali na Motyčkách dňa 2. apríla 2023 cca desiatku nových ľadomedvedičiek a ľadomedveďov – teda tých, ktorí s nami aspoň jednu sezónu odplávali (a prišli). 

Verím, že sa zdraví a spokojní uvidíme na začiatku novej 24. ľadosezóny 2023/2024, ktorý si dovoľujem vyhlásiť na nedeľu 1. októbra 2023 na Salaškách o 10.30 h.

Dôležité informácie: v sobotu 13. mája 2023 v Hostinci Hronsek pri ľadoreči, ľadomedvej ostrokyslej zupe, guláši i ľadospevoch načim pogratulovať jubilantom nateraz spomeniem aspoň (a veľmi rád) Petra – Bandyho a Luděka, ktorým veľmi pekne za všetko ďakujem a veľa zdravia a endorfínov dlhé roky vinšujem. 

Vinšujem aj ďalším, ktorí sa v Hronseku k jubileám priznajú alebo aj nepriznajú. 

Ďakujem všetkým za to, že ste niečo aj túto sezónu pre seba i pre druhých vykonali, ba aj so mnou to vydržali.

A dopredu dobrú chuť prajem a kuchárom vďaku vzdávam.

Osobitne ďakujem za obetavosť, trpezlivosť a úsilie vždy pomáhať a dobro konať Ivke Janákovej. 

Takže, veľa zdravia, šťastia, dobra a mocnú imunitu voči všetkým zlým mociam a nemociam, stresom, nepokojom, všelijakým výstrahám, nástrahám a pliagam i rafinovaným návodom a zvodom tohto konzumného sveta. 

Všetkým zdar!

Dozľadovenia, náčelník, mcML, nčl. SĽM BB-ZV v.l.  

 

NAPÍŠTE NÁM

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?